Elektrikli Scooterler Hakkında


ADMİN

Yönetici
Yönetici
Katılım
16 Ocak 2023
Mesajlar
110
Tepki
37
Puan
28
Elektrikli scooterların özellikle bireysel ulaşım konusundaki pratikliği ve maliyetinin diğer motorlu yada elektrikli araçlara göre daha uygun olması, scooter'lere talebin artmasına neden olmuştur.

İnsanlar, okullarına yada işlerine gitmek için daha kolay ve kullanımı basit olan aygıtları tercih ediyorlar çünkü günümüzde zaman da, ekonomi de aynı oranda oldukça değerlidir bu yüzden, her iki alanda da insanlar ekonomisini düşünmek zorunda kaldıkları için elektrikli scooterleri daha çok kullanmaya başlamışlardır.

Şarj edilebilir pilleri, düşük enerji maliyetleri ve çevre dostu olmalarının yanı sıra çok fazla olmasa da yük ve yolcu taşıma kapasiteleri ile elektrikli scooter'ler günlük hayatımızda git gide daha çok yer kaplar hale gelmeye başlamışlardır.

Çeşitli yaş gruplarına, kullanıcı ağırlığına ve cihazın modeline bağlı olarak km/s 25 kadar hızlanabilen modellerinin yanı sıra, özel üretim scooterlerinde varlığı bilinmektedir. Bu özel üretim scooterlerde hız göstergesinin 90 km/s'ye kadar çıktığı görülebilmekteri. Elektrikli scooterın kullanım süresi tekerleklerinin içine monte edilmiş olan motora bağlı olarak yaklaşık 5 saate kadar kullanım ömrü getirebilmektedir. Elektrikli scooterın pil ömrü, ne kadar süredir kullanıldığına bağlıdır.
Mİ Scooter3.png
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst