Tesla Frenleme Arızası


ADMİN

Yönetici
Yönetici
Katılım
16 Ocak 2023
Mesajlar
110
Tepki
37
Puan
28
Son zamanlarda Amerika bölgesinden Tesla otomobiller ile ilgili olarak seyir halinde iken, sürücünün kontrolü dışında aniden frenleme yaptığına dair birçok arıza rapor edilmekte. Bu soruna "Hayalet frenleme" adı verilmekte.

Otomobillerindeki çeşitli sorunlar nedeniyle binlerce müşteriye ait Tesla otomobilleri geri çağıran ve çeşitli yazılım güncellemeleri hazırlayan şirket, bunların yanı sıra bir süredir de Hayalet Frenleme diye bilinen fren sistemi arızasıyla uğraşıyor. Tesla, bu sorun ile ilgili olarak son dokuz ayda toplamda 358 şikayet aldı.

Sürücülerin ortak beyanlarında, sorunun normal sürüş modunda gerçekleşmediğini ancak Autopilot sürücü yardımı ile sürüş gerçekleşirken bu sorunun oluştuğunu söylüyor. Bu özellik, sürüş sırasında aracın bazı güvenli frenleme ve yönlendirme özellikleri üzerinde kontrol sağlıyor.

Her ne kadar Tesla tarafından Autopilot adı verilse de ADAS sisteminin aracın otonom sürüş sağlama konusunda tam güvenli olmadığını, sürücülerin AUTOPILOT sürüş modunda iken kontrolün tamamını araca bırakılmaması gerektiği konusunda uyardı.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst