Tesla İle Hollanda'dan Türkiye'ye

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Bu sene kismet olursa aracimizla Hollanda'dan Türkiye'ye gelmek istiyoruz.

Ankara'ya kadar Tesla'nin kendi Supercharger (hizli sarj) istasyonlari var ve ondan sonra baska istasyonlara yonelmek lazim.

Simdi baya bi heycanli surec. Emin degilim daha okadar yolu elektrikli aracla yapabilirmiyiz diye. Tek yön 3.800 km.

Baska bir konu'da bu soruyu sormustum https://teslaforum.com.tr/konu/turkiyede-kac-tane-elektrikli-arac-var.35/#post-73

Bana tavsiye ede bileceginiz baska websiteleri var mi? Mesela benim Kahramanmaras'ta mecburen araci sarj etmem lazim (memleket Gaziantep). Yani suan goruntuledigim kadar 1 tane sarj istasyonu mevcut, ama bu bilgiye guvene bilmem gerekmektedir. Yani oraya varipta sarj istasyonunun servis disi oldugunu gordugumde buyuk sorun olur...

Sizler yardimci ola bilirmisiniz? Bide odeme nasil oluyor?

ADMİN

Yönetici
Yönetici
Tepki
37
Bu sene kismet olursa aracimizla Hollanda'dan Türkiye'ye gelmek istiyoruz.

Ankara'ya kadar Tesla'nin kendi Supercharger (hizli sarj) istasyonlari var ve ondan sonra baska istasyonlara yonelmek lazim.

Simdi baya bi heycanli surec. Emin degilim daha okadar yolu elektrikli aracla yapabilirmiyiz diye. Tek yön 3.800 km.

Baska bir konu'da bu soruyu sormustum https://teslaforum.com.tr/konu/turkiyede-kac-tane-elektrikli-arac-var.35/#post-73

Bana tavsiye ede bileceginiz baska websiteleri var mi? Mesela benim Kahramanmaras'ta mecburen araci sarj etmem lazim (memleket Gaziantep). Yani suan goruntuledigim kadar 1 tane sarj istasyonu mevcut, ama bu bilgiye guvene bilmem gerekmektedir. Yani oraya varipta sarj istasyonunun servis disi oldugunu gordugumde buyuk sorun olur...

Sizler yardimci ola bilirmisiniz? Bide odeme nasil oluyor?

Geldiğinde görüşelim mutlaka :)

eFinity

Moderatör
Moderatör
Tepki
32
Youtube'da birkaç video var. İsveç, Almanya vb ülkelerden Türkiye'ye gelenler olmuş.

Şarj istasyonları noktasında alternatifler hızla artıyor. EPDK'nın Şarj İstasyonu Lisansı vermesi ve teşvikler firma sayısını oldukça arttırdı. Erken davranan firmalar şu an en yaygın olanları. ZES (Zorlu - Vestel) ve eŞarj (Sabancı - EnerjiSA) firmaları en çok istasyona sahip olanları. ZES'in yeni özelliği sayesinde Supercharger'daki gibi aracı tanıyabilmekte ve müşteri ile eşleştirip kart/QR okutmadan işlem yapılabilmekte. GEO istasyonları 250+ KW/h güç ile öne çıkıyor. Tabii ki TOGG'un hızla yayılan TruGO altyapısı da öne çıkıyor.

Aklım çok karıştı, hangisini seçeceğim derseniz PlugShare üzerinden tüm istasyonlara ulaşabilirsiniz. Abonelik basit. Uygulamaya kayıt olun, kredi kartı bilgilerinizi ekleyin ve QR Kodu okutup şarja başlayın. Hepsi bu. Tavsiyem yola çıkmadan önce bu işlemleri tamamlamanız. Cihaz başında ne olacağı belli olmaz.

Konu Sahibi
rsnhakan

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Aklım çok karıştı, hangisini seçeceğim derseniz PlugShare üzerinden tüm istasyonlara ulaşabilirsiniz. Abonelik basit. Uygulamaya kayıt olun, kredi kartı bilgilerinizi ekleyin ve QR Kodu okutup şarja başlayın. Hepsi bu. Tavsiyem yola çıkmadan önce bu işlemleri tamamlamanız. Cihaz başında ne olacağı belli olmaz.

Cok tesekkur ederim. PlugShare'e demek kayit oluyorum, kredi kart bilgilerimi giriyorum ondan sonrasi araci sarj etmede? Her hangi baska bisey gerekiyor mi?

eFinity

Moderatör
Moderatör
Tepki
32
Cok tesekkur ederim. PlugShare'e demek kayit oluyorum, kredi kart bilgilerimi giriyorum ondan sonrasi araci sarj etmede? Her hangi baska bisey gerekiyor mi?
Aslında tam olarak öyle değil. PlugShare harita programı. Nerede hangi firmanın şarj istasyonu var onu gösteriyor. Amerika haricinde ödemeye aracılık etmiyor.

Kullanmak istediğiniz altyapıya ayrı ayrı abone olmanız gerekiyor.

Konu Sahibi
rsnhakan

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Aslında tam olarak öyle değil. PlugShare harita programı. Nerede hangi firmanın şarj istasyonu var onu gösteriyor. Amerika haricinde ödemeye aracılık etmiyor.

Kullanmak istediğiniz altyapıya ayrı ayrı abone olmanız gerekiyor.
Anladim. Tesekkur ederim. Hayirlisi! Aracima kiyamiyorum acikcasi...

Konu Sahibi
rsnhakan

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Az once Tesla'mi sattim. Yakinda is yeri aracilya Model 3 siparisi verecegim herhalde.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar