Tesla Model Y


ADMİN

Yönetici
Yönetici
Katılım
16 Ocak 2023
Mesajlar
110
Tepki
37
Puan
28
Tesla CEO'su Musk, Model Y’nin, oyunun kurallarını değiştireceğini söylemesi, sahaya süreceği oyuncunun alışılanın dışında özellikleri olan bir araçtan bahsettiği sinyalini vermesi anlamına geliyordu. Tesla Y insanların Crossover ihtiyaçlarını gidermek amacıyla üretilen bir otomobil idi, peki bu araç gerçekten de ihtiyacı karşılayabilecek bir Crossover diyebilir miyiz? Elektrikli araç fikri yeni yeni ortaya döküldüğünde, tahmin edildiği gibi, pazar olarak hızlı büyümesi, beklenilen birşey değildi, ancak Tesla, yeni gözdesi olan Crossover Model Y 'nin elektrikli otomobil piyasasında rüzgar estireceğine inanıyor.

Tesla Model Y nin iki ayrı sürümü mevut olup birisi AWD ve diğeri ise Uzun Menzilli versiyonları da bulunuyor. Uzun Menzilli modeli bir pili tek şarj ile 100 km ila 480 km arası vaat ediyor. Aynı zamanda arabanın sıfırdan, 100 km. ya ulaşması ise 5.5 saniye kadar düşmüş durumdadır. Orta menzilli bir model versiyonu ise 2021 yılından itibaren üretime girecek ve hızı 5.9 saniyede 0-100 km/s'lere ulaşıyor. Menzil olarak biraz daha düşük kapasiteli olan 100km – 370 km menzil aralığındaki olan versiyonu ise, daha düşük bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Tesla’nın belirttiğine göre bir diğer modeli olan, Performans modeli 3.5 saniye içinde 100km/s hıza ulaşacağı iddia edilmektedir.
tesla-model-y.jpg
 

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Katılım
4 Nis 2023
Mesajlar
114
Tepki
28
Puan
28
Merhabalar, ismim Hakan Hollanda’da yasiyorum. Tesla Model Y Performance kullaniyorum. Sorusu olan varsa yardimci ola bilirim!
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst