Tesla Semi Truck


ADMİN

Yönetici
Yönetici
Katılım
16 Ocak 2023
Mesajlar
110
Tepki
37
Puan
28
Tesla ilk olarak 2017 yılında bahsetmeye başladığı tırlarını, 2019'da üretime girmesi gerekiyordu ancak, Covid-19 salgını ve onunla bağlantılı olarak yedek parça kıtlığı da dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı ertelendi. Ancak daha sonra 2022 yılının Aralık ayında, Tesla'nın ağır yük taşıma aracı olan Tesla Semi Truck isimli elektrikli tırlarını test sonrasında teslim etmeye başlayacağı bildirmişti. Tesla sözünde durdu ve gecikme yaşanmaksızın ilk Tesla Semi'nin ilk tırı teslim etti. Tesla, SEMI'nin teslimini Sparks, Nevada'daki Gigafactory'de gerçekleştirdi.

Herkes merakla beklese de bu tören esnasında SEMI'nin fiyatı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığı gibi herhangi bir ipucu da verilmedi.

Tesla Semi, arka akslardaki birbirlerinden bağımsız dört adet motorla çalışarak, 0-100 km/s hıza yaklaşık 20 saniyede çıkabileceğini ve güçlendirilmiş pilleri ile 800 km. menzile sahip olduğunu söylüyor. Her ne kadar fiyatı hakkında bilgi verilmese de başlangıç fiyatının 150 bin dolar civarında olabileceği iddia edilmektedir.

Tesla semi.jpg
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst