Tesla'da Kızıldeniz Krızi!


ADMİN

Yönetici
Yönetici
Katılım
16 Ocak 2023
Mesajlar
110
Tepki
37
Puan
28
indir (14).jpeg


Elektrikli araç devi Tesla, Kızıldeniz'de krizi nedeniyle Almanya'daki üretimini durdurdu. Şirket, parça teslimatında yaşanan gecikmeler nedeniyle Berlin'deki fabrikasını iki hafta boyunca üretim yapmayacak.

Şirketten yapılan açıklamada nakliyelerde yaşanan gecikmelere vurgu yapılırken, Almanya fabrkiasında 29 Ocak'tan 11 Şubat'a kadar üretimin büyük bölümünün askıya alınacağı bildirildi.
Tesla, Kızıldeniz'deki çatışmalara bağlı olarak nakliye rotalarındaki kaymaların fabrikadaki üretimi etkilediğini açıkladı. Açıklamada, uzun süren nakliyelerin tedarik zincirlerinde boşluk yarattığı kaydedildi.

ABD ve İngiltere, Yemen'de Husi hedeflerine havadan ve denizden saldırı başlatmıştı. Husiler de Kızıldeniz'deki savaş gemilerine yanıt vermişti.

Kızıldeniz rotası, küresel deniz trafiğinin yaklaşık yüzde 12'sini oluşturuyordu. Yaşanan kriz nedeniyle maliyetlerdeki artış devam ederken, taşıma süreleri oldukça uzadı. Maliyetlerin en az iki katına çıktığı ifade edilmişti. Gemilerin yolculuk sürelerinin ise yüzde 30 artabileceği kaydedilmişti.

Kızıldeniz'deki kriz nedeniyle parça teslimatındaki gecikmeler sebebiyle iki hafta boyunca durdurulacak. Şirket, yaşanan nakliye sorunlarının tedarik zincirinde boşluk yarattığını ve üretimi etkilediğini açıkladı. Kızıldeniz'deki çatışmaların, küresel deniz trafiğindeki maliyet artışını ve taşıma sürelerindeki uzamayı tetiklediği belirtiliyor.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst