Tesla'ya Rakip Elektrikli Araba


ADMİN

Yönetici
Yönetici
Katılım
16 Ocak 2023
Mesajlar
110
Tepki
37
Puan
28
Teknoloji konusunda ciddi mesafe kateden Çin, elektrikli otomobil konusunda da sektörde lider olma çabası içerisinde, bu çabalarını da Tesla Model Y'ye isimli otomobiline rakip olacak bir modeli piyasaya sürmeyi planlıyor.
Xpeng Motors, bu sene yani 2023'te iki tane yeni elektrikli araç ile piyasada yerini almayı hedeflemiş durumdadır. Bu araçlardan birinin Tesla Model Y'ye segmentinde olup Model Y'ye rakip olması planlanıyor.

Xpeng yönetim kurulu başkanı Gu, araçlardan birinin B sınıfı, ötekinin ise C sınıfı olacağı şeklindeki söylentileri doğruladı.

Her iki araç da aynı piyasada yarışacak olsa da Başkanı Brian Gu, otomobillerin üretimleri esnasında oldukça eli açık davranacaklarını söyledi.

xpenfg_7112.jpg


Xpeng Motors, görseldeki otomobiline ayrı bir önem verdiklerini ve Tesla'nın model Y otomobiline rakip olabilmemsi için ellerinden geleni yaptıklarını, aracın teknik donanımının yanı sıra batarya ve yol tutuş konusunda da güçlendirmeler yaptıklarını, sürücü ve yolcuların da konforlarını düşünerek büyüklü küçüklü pek çok teknolojik konfor eklentilerini de bu araçta kullanacaklarını açıklamıştır.

xpeng_1056.jpg
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular Forum Tarih
ADMİN Tesla Model 2 3 337

Benzer konular

Üst