İlk Araçlar Bu Gemiden İniyor Olabilir...

eFinity

Moderatör
Moderatör
Tepki
32
Herkese Merhabalar,

TESLA'nın Türkiye'ye girişiyle birlikte ilk sevkiyatın Nisan sonu Mayıs başı gibi gerçekleşmesi bekleniyordu. Bir süredir farklı forumlardaki bilgiler ışığında Araç Taşıyan gemileri takip ediyordum. Bugün İZMİR limanına GRANDE MEDITERRANEO adlı gemi yanaştı.

Aynı gemi daha önce İtalya ve Yunanistan'a da uğradı. Hatta forumlarda bu ülkelerden sipariş verenlerin şase numaralarının atamasının yapıldığı bilgisi yayılmaya başlandı. Gemi vardıktan sonra 1-2 haftalık bir teslim süresi mesajı almışlar.

Kesin olmamakla birlikte bu bilgiler ışığında yüksek ihtimalle ilk Tesla sevkiyatının bu gemide olduğunu varsayabiliriz. Eğer İzmir Alsancak limandan teyit alabilecek bir arkadaşımız olursa bunu netleştirebiliriz.

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Forumumuza hosgeldiniz ;-) Mesajim ulasmis demek.

Model Y’ler Almanyada yapiliyor ve acikcasi bunlarin gemi ile gelecegini bilmiyorum. Model 3’ler Cin’den geliyor ve gemi ile gelir.

Avrupaya Cin’den gelen Model Y’ler var ama bildigim kadar artik hepsi Almanya’da yapilacak.

Konu Sahibi
eFinity

eFinity

Moderatör
Moderatör
Tepki
32
Bu sabah sipariş sayfasında beliren teslimat işlemleri ile ilgili bilgi talebinin ardından GRANDE MEDITERRANEO gemisinin Akdeniz’de Tesla dağıtımı yaptığı kesinleşmiş oldu. Hayırlı olsun.

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Bu sabah sipariş sayfasında beliren teslimat işlemleri ile ilgili bilgi talebinin ardından GRANDE MEDITERRANEO gemisinin Akdeniz’de Tesla dağıtımı yaptığı kesinleşmiş oldu. Hayırlı olsun.
Vatana millete hayirli olsun! Ne kadar cok Tesla surucusu olursa Turkiyede okadarda cok supercharger acilir. Yani suan Ankaradan sonra yok henuz.

Bilgileriniz icin tesekkur ederiz.

ADMİN

Yönetici
Yönetici
Tepki
37
Herkese Merhabalar,

TESLA'nın Türkiye'ye girişiyle birlikte ilk sevkiyatın Nisan sonu Mayıs başı gibi gerçekleşmesi bekleniyordu. Bir süredir farklı forumlardaki bilgiler ışığında Araç Taşıyan gemileri takip ediyordum. Bugün İZMİR limanına GRANDE MEDITERRANEO adlı gemi yanaştı.

Aynı gemi daha önce İtalya ve Yunanistan'a da uğradı. Hatta forumlarda bu ülkelerden sipariş verenlerin şase numaralarının atamasının yapıldığı bilgisi yayılmaya başlandı. Gemi vardıktan sonra 1-2 haftalık bir teslim süresi mesajı almışlar.

Kesin olmamakla birlikte bu bilgiler ışığında yüksek ihtimalle ilk Tesla sevkiyatının bu gemide olduğunu varsayabiliriz. Eğer İzmir Alsancak limandan teyit alabilecek bir arkadaşımız olursa bunu netleştirebiliriz.
Sevgili eFinity, forumumuza hoş geldiniz. Yazınız oldukça dikkat çekici, çünkü şu anda Türkiye'de TESLA otomobiller ile ilgili çok bilgi eksikliği ve malesef bilgi kirliliği mevcut. Her ne kadar olasılık da olsa, TESLA ile yüklü bir geminin ülkemize geldiği haberini almak eminim, Tesla severleri mutlu edecektir. Katılımınız için tekrar teşekkür ederim.

Konu Sahibi
eFinity

eFinity

Moderatör
Moderatör
Tepki
32
Devamı da geliyor. Mayıs ayı içinde en az 1 belki 2. bir geminin daha gelmesi ihtimali var.

Sipariş süreci ile ilgili başımdan geçenleri ayrı bir konuda yazacağım ama denkliğin (teknoloji, regülasyon ve düşünce yöntemi olarak kastediyorum) olmadığı bir ortamda yaşanan zorluklar gelecekteki müşterilere fikir verebilir.

nuriozkan

Yönetici
Yönetici
Tepki
11
Herkese Merhabalar,

Sanıyorum ilk teslimatlara başlamış olmaları gerekiyor. Yanılıyor muyum?

Konu Sahibi
eFinity

eFinity

Moderatör
Moderatör
Tepki
32
Az önce MarineTraffic sitesinde ikinci parti araçların olduğu düşünülen ve fırtına sebebi ile Valensiya limanına sığınan GRANDE PORTOGALLO adlı gemi bu sefer rotasını İZMİT'e çevirdi.

Siteye göre 14 Mayıs akşamı limanda olması bekleniyor. Umarım benim siparişi getiriyordu.

Bu gidişle sandıktan sonra İzmit limanını gözetlemeye gideceğiz gibi...

ADMİN

Yönetici
Yönetici
Tepki
37
Az önce MarineTraffic sitesinde ikinci parti araçların olduğu düşünülen ve fırtına sebebi ile Valensiya limanına sığınan GRANDE PORTOGALLO adlı gemi bu sefer rotasını İZMİT'e çevirdi.

Siteye göre 14 Mayıs akşamı limanda olması bekleniyor. Umarım benim siparişi getiriyordu.

Bu gidişle sandıktan sonra İzmit limanını gözetlemeye gideceğiz gibi...
İnşallah tez vakitte kavuşursun TESLA'na :) fotoğraflarını merakla bekliyoruz.

Konu Sahibi
eFinity

eFinity

Moderatör
Moderatör
Tepki
32
Ayın 12sinde varacak bir gemiden daha bahsediliyor. Bahsi geçen gemi GRANDE EUROPA. 12si gecesi İZMİT'e vardı ve şu an demirde. Tahminim bu gemide küçük bir parti aracın gelmesi ve GRANDE PORTOGALLO'da ise büyük bir parti aracın varması.

Sanırım 22'si haftası yapılacak teslimatlar EUROPA ile, sonrasında VIN ataması alacak ve 3-4 hafta sürebilecek büyük parti teslimat ise PORTOGALLO ile varacak.

Bu gemilerin ortak noktası Belçika ANTWERP limanını kullanmış olması... Sanırım Akdeniz'e yapılacak teslimatların yükleme noktası burası.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar