Kış Lastiği

modely

Yeni Üye
Tepki
4
Merhaba,

Kış lastiği bakıyorum ama nerede ve nasıl değiştireceğim konusunda kararsız kaldım. Tesla onaylı model olarak Pirelli görüyorum. Diyelim ki Pirelli aldım, bunu herhangi bir lastikcide değiştirebilecek miyim?
Bu konuda bilgisi olanlar varsa sevinirim.
Teşekkürler

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Merhaba,

Kış lastiği bakıyorum ama nerede ve nasıl değiştireceğim konusunda kararsız kaldım. Tesla onaylı model olarak Pirelli görüyorum. Diyelim ki Pirelli aldım, bunu herhangi bir lastikcide değiştirebilecek miyim?
Bu konuda bilgisi olanlar varsa sevinirim.
Teşekkürler
Merhabalar. Her hangi bir lastikcide degistire bilirsiniz bildigim kadariyla.

Sadece aracin altinda batarya oldugu icin, araci kaldirirken cok dikkat edilmesi lazim ve kesinlikle Jack Pad Adapter kullanilmasi lazim:

Bataryaya zarar verile bilir yoksa. Abstractocean'dan bende ismarladim. Pahali evet, ama bunlarin icinde miknatis var ve daha cok guvenli oluyor. Bunu ben aracin icinde'de tasiyorum yolda ne olur nolmaz diye.

Bide janttaki Bijon Torku kesinlikle 175 Nm olmasi lazim!

Son düzenleme:
Konu Sahibi
M

modely

Yeni Üye
Tepki
4
Tesekkurler.
Bu Jack Adapter guzel gozukuyor. Ancak neden ihtiyac olur anlamadim. Burada bazi bilgiler verilmis. Ben de simdi okudum:

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Tesekkurler.
Bu Jack Adapter guzel gozukuyor. Ancak neden ihtiyac olur anlamadim. Burada bazi bilgiler verilmis. Ben de simdi okudum:
Cunku krikonun ucu yanlis yere gelirse veya kayarsa boyle bir sorunla karsilasirsiniz oda size bataryanizi degismenize sebeb ola bilir(€ 25.000 kadar):

6bc63d85-aac1-4f9c-8b74-ce5d51a6148f-jpeg.729964

be21a6ed-0d34-4aa4-a4f1-55a8164c1b3d-jpeg.729965

7ca914e4-6c17-4e54-ae01-86e156cef39e-jpeg.745574

img_7067-png.813865

Her zaman icin onleminizi almak iyidir. Benim sizlere yolladigim Jack Pad en iyi ve riski azaltan Adapter'dir. Helede Türkiye'de bunun bilgisine sahip olan cok bir insan yoktur diye dusunuyorum.

Ornegin: boyle bir uygulamasi var:

Video'daki Jack Pad Adapter bir ornektir. Onun miknatisi yoktur. Abstractocean en kalitelisini satiyor miknatisli. Bende fazladan bir tane var ve 1 ay sonra Türkiye'ye gelecegim. Ücretsiz gondere bilirim size yurt ici kargo'yu siz karsilarsaniz :)

Bide tabi kis lastigi veya yeni yaz lastigi alirken teknik ozelliklere dikkat etmek lazim:

Son düzenleme:
Konu Sahibi
M

modely

Yeni Üye
Tepki
4
Cok tesekkur ederim. Ancak sanirim bu adaptorden 4 tane almam gerekiyor degil mi?

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Cok tesekkur ederim. Ancak sanirim bu adaptorden 4 tane almam gerekiyor degil mi?
Yani aslinda oyle, bendede toplam 5 tane var (1 tane fazladan yolladilar). Ama videodaki gibi birer birerde degistire bilirsiniz tekerleri.

@modely bir örnek video daha. Sizin dediginiz gibi, 4 tane daha mantikli o zaman:

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar