Temizlik

modely

Yeni Üye
Tepki
4
Merhabalar,
Aracin temizligi ile ilgili bircok sey izledim ve okudum. Merak ettigim iki sey var: 1) sizlerin kullandigi temizlik urunleri neler? (sampuan, jant, lastik, cam vs temizlik malzemeleri nelerdir) 2) Tesla servis merkezlerinde kullanilan temizlik malzemeleri ve markalarini bilen var mi?

Tesekkurler

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Oncelikle kesinlikle kimyasal dolu maddeler kullanmayin. Aracin koltuklari vs gercek deri olmadigi icin, rengi degise bilir. Kimyasala reaksiyon vere bilir aracin icindeki kullanilan magzemeler.

Ben aracimi evimin onunde yikiyorum. 3 tane kova kullaniyorum.

1 kova = temiz sicak su ve icine sampuan koyuyorum arac icin
1 kova = temiz sicak su ve kovanin dibinde grid guard (eldiveni yikamak icin)
1 kova = temiz sicak su ve icine sampuan koyuyorum jant icin

Kullandigim ilaclar:

Sampuan: Dodo Juice Born to be Mild pH-neutral Detailing Shampoo
Janta ve aracta fren tozu olursa: Monello Non-Ferro Iron Remover
Eldiven: GYEON Q²M Smoothie Wash Mitt
Jant eldiveni: Four Finger Wool Wheel Mitt
Kurutucu bez: Gyeon Q²M Silk Dryer XL
Cam bezi: Microfiber Madness Cloudbuster Glass Towel
Mikrofiber kucuk bezler: Monello Piccolo Nero
Wax: Poorboys World Natty's Paste Wax Red
Wax bezi: Monello Disco Duo applicator pads

Bizim burada Tesla servisi araclari hazir yikama makinelerine sokuyor bildigim kadariyla. Ondan dolayi her zaman aracimi yikamayin derim ve kendim yikiyorum. Türkiye'de nasil bilmiyorum.

Konu Sahibi
M

modely

Yeni Üye
Tepki
4
Tesekkurler, arac ici icin bir listeniz var mi?

Konu Sahibi
M

modely

Yeni Üye
Tepki
4
Biraz detay olacak. Mikrofiberleri ne kadar siklikta ve nasil temizliyorsunuz? Bunu da paylasabilir misiniz?

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Biraz detay olacak. Mikrofiberleri ne kadar siklikta ve nasil temizliyorsunuz? Bunu da paylasabilir misiniz?
Ben baya titiz oldugum icin: nemli olsun yeter. Yani tozunu alsin okadar. Geride su izi birakmiyacak sekilde. Zaten aracin hoparlör oldugu yerleri ellemiyorum. Toz olunca sadece havadan supuruyorum.

Ama bunu her hangi bir arac temizleme sirketini sorun gülerler :cool:

Sizler normal rahat sekilde temizliye bilirsiniz. Sadece kullandiginiz bazi ilaclara dikkat etmelisiniz okadar.

Konu Sahibi
M

modely

Yeni Üye
Tepki
4
Aslinda aracin disini temizlediginiz, yani oldukca kirli olan, mikrofiber bezleri kastetmistim. Onlari da yikadiginizi dusunuyorum sonrasinda.

eFinity

Moderatör
Moderatör
Tepki
32
Ben kaplama yaptırdım. O yüzden haftasonu canım sıkılınca alıyorum hortumu, fırçayı; kafama göre yıkıyorum. Bazen de uzun yolda self servis istasyonda köpük ve su.

Ama güneşte çok leke kaldığı için sonrasında hemen microfiber bez ve havlu ile kuruluyorum.

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Ben kaplama yaptırdım. O yüzden haftasonu canım sıkılınca alıyorum hortumu, fırçayı; kafama göre yıkıyorum. Bazen de uzun yolda self servis istasyonda köpük ve su.

Ama güneşte çok leke kaldığı için sonrasında hemen microfiber bez ve havlu ile kuruluyorum.
Bizim burada istege gore Osmoz suyu var. Hic kurulamana gerek yok, leke birakmaz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar