Tesla Güneş Panelinden Şarj Olur Mu?

ADMİN

Yönetici
Yönetici
Tepki
37
Güneş panelleri, her ne kadar akü sistemlerin şarjlarında kullanılsa da, elektrikli araçların pil kapasiteleri çok yüksek olduğu için güneş panellerinin yeterli olacağını düşünmüyorum.

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Tepki
28
Turkiyede gunes panellerin tanesi kac WP bilmiyorum ama benim 16 tane gunes panelim var (405 WP). Iyi gunesli bir gunde maximum 40 kWh uretiyor. Yani aracimin batarya kapesitesinin yarisi kadar. Oda evde kullandigimiz elektrik daha dahil degil tabi.

Benim icin cok ideal bir durum. Cunku aslinda beles dolduryorum. Bizim buradaki sistem biraz degisik. Bir sene boyunca ne kadar elektrik urettigini ve kullandigini bir birine cizip ya fazla kullandiysan onun ucertini oduyorsun. Kullandigindan fazla urettigin sure sana onun ucretini kWh basina veriyor. Yani aracimi ne zaman doldurugum onemli degil anliyacaginiz. Turkiyede nasil bu sistem bilmiyorum.

Tesla Amerikada bataryada (Powerwall) satiyor. Bu henuz baska ulkelere gelmedi.

Enerji Kapasitesi
13,5 kWh
10 adede kadar Powerwall birlestire biliyor

Hollandaliteslaci

Yeni Üye
Tepki
3
Evinde güneş paneli varsa mantıken güneş panelinden arabanı bedava şarj etmiş olursun ama arabanjn üzerine güneş paneli takıyım şarj ediyim dersen en fazla arabanın durdugu andaki enerjiyi karşılarsın

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar