Togg Mu Tesla Mı Almak Isterdiniz

ADMİN

Yönetici
Yönetici
Tepki
37
Her ikisini de alabilecek kadar paranız olsaydı, hangi arabayı almak isterdiniz ve neden? Bu soruyu cevaplarken lütfen milliyetçi duygular ile cevaplamamaya dikkat edin... :)

eFinity

Moderatör
Moderatör
Tepki
32
Ben duygularımı kenara bırakamadan yazacağım. :)

Uzun yıllardır TESLA hayali ile yaşadım. Buradaki motivasyonum sadece 4 tekerden veya elektrikten öte otomotiv sektörüne getirdiği yeni yaklaşımdı. TESLA'nın kullanıcıyı dinleyerek yaptığı eklemeler (Köpek, kamp, araç yıkama modları gibi) ve bunları araçta bir donanım değiştirmeden aksesuar eklemeden sadece yazılım ile yapmasıydı.

TOGG çekilişine de bu sefer milli duygular ile katıldım. Ülkemizin yetiştirdiği güzide insanların fikirlerinden oluşan aracın ilk sahiplerinden olabilme ihtimali çok önemliydi benim için. Buna iki örnek vereyim, AKM Opera Salonunun açılış törenine katılmak da, 1915 Çanakkale Köprüsü'nden ilk geçen olmak da aynı duyguları tatmin etmek için yer aldığım etkinliklerdi.

İki araç da ayrı değerlere hitap eden ve bence kıyaslanmaması gereken seçenekler. Elbette teknik olarak baktığımızda TESLA çok önde ancak TOGG'da henüz Tesla'nın pazarına hitap etmiyor. Ancak bazen duygular mantığın önüne geçebilir. Bunu da unutmamak gerekir.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar