Türkiyede Kaç Tane Elektrikli Araç Var


ADMİN

Yönetici
Yönetici
Katılım
16 Ocak 2023
Mesajlar
110
Tepki
37
Puan
28
Ülkemizde elektrikli araç kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Son bir yılda elektrikli araç sayısı Türkiye’de yüzde 237 gibi bir rakam ile arttı. 2021 yılında toplam elektrikli otomobil pazarı ise 2.850 olarak gerçekleşti. Ancak bir önceki sene yani 2020 yılında bu rakam 844 adet olarak kayıtlara geçmişti.

Türkiye'de artan elektrikli araç talebi global alanda söz sahibi otomobil üreticilerinin dikkatlerini çekti. Son yıllarda global markaların üretmiş oldukları son teknolojiye sahip elektrikli araçlar Türkiye'deki sahiplerini buldu.

SÜPER ŞARJ İSTASYONLARI

2021 yılının Aralık ayında, Tesla’nın Türkiye’de faaliyete başlaması bekleniyor. Bu kapsamda 2022 içerisinde Türkiye'de resmi olarak kuruluşunu aktif hale getirmesi ve yapılanmasını tamamlayarak en güncel 4 modelini de satışa sunması öngörülüyor. Bu araçlar için olmazsa olmaz denebilecek olan Tesla'nın supercharger altyapısının da Türkiye’ye de yaygınlaşması bekleniyor.
şarj istasyonu.jpg

Süper Şarj istasyonları şimdilik Türkiye'den 10 il yer aldı. Bu iller ; İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Sakarya, İzmir ve Konya olarak hizmet verecektir.
 

rsnhakan

Moderatör
Moderatör
Katılım
4 Nis 2023
Mesajlar
114
Tepki
28
Puan
28
Bu siteden hizmete acik olan Tesla Hizli Sarj istasyonlari goruntiye bilirsiniz:

 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst